Fólie na auta

Nejčastěji se folie na auta rozdělují podle použití na:

Okenní folie

Protisluneční folie

Společnost 3M stála před 50 lety u zrození folií na sklo. V současné době narazíte na značku této firmy téměř u všech inovací, které se prosazují ve světě autofolií. 3M nabízí folie na autoskla v mnoha variantách. V ČR jsou k dostání sluneční folie v řadách FX, CS a Crystalline.

  • Základní řada 3M FX má záruku na 3 roky a díky nízké ceně patří mezi nejvýhodnější fólie pro zatmavení skel.
  • Folie z řady 3M CS patří k absolutní špičce nejen díky 10leté záruce a neomezené životnosti.
  • Folie 3M Crystalline neobsahují kov ani keramiku, nezhoršují GSM signál a neoxidují jako běžné autofolie. Jejich záruka i životnost je navíc několikrát vyšší než u konkurenčních polepů.

Bezpečnostní folie

3M na českém trhu nabízí také bezpečnostní folie na auta ve dvou variantách. Kromě klasické 100 mikronové folie je to výjimečná homologovaná folie ULTRA 600 o síle 150 mikronů. Tato folie jako jediná na trhu disponuje pádovou zkouškou s homologací P1A.

3D folie

Barevné folie

Tento typ auto fólií se používá zejména pro změnu designu vozu. Můžete s nimi změnit barvu celého automobilu nebo třeba jen upravit vzhled střechy, kapoty nebo jiné části vozu. 3M vyrábí 3D folie v mnoha různých barvách a provedeních. Nejžádanější jsou:

  • pastelové barvy,
  • metalické barvy,
  • matné barvy,
  • matné metalické barvy,
  • perleťové barvy.

V poslední době jsou navíc velmi oblíbené auto folie imitující ušlechtilé materiály. Díky tomu si můžete vybrat polep, který věrně napodobuje uhlíkové vlákno, dřevo, broušený kov, kůži nebo třeba kámen.

Reklamní tiskové folie

Další důležitou kategorii 3D autofolií tvoří reklamní a grafické folie. Tyto polepy se vyrábí podle grafického návrhu zpracovaném na počítači. Na kapotu, karosérii, dveře i skla auta tak lze přenést jakýkoli motiv včetně fotografií nebo kreslených obrázků. V posledních letech je velice moderní také aplikace těchto fólií na vlaky, letadla či lodě.