Folie na karosérie

V posledních letech roste zájem o aplikace auto folií na lak vozu. Nejčastěji tyto polepy pochází od renomovaných výrobců 3M, ORACAL a Avery. Typickým představitelem jsou přelepy taxíků na žlutou barvu. 3D folie na karosérie se však vyrábí i v mnoha dalších barevných odstínech (cca 200 pastelových a 100 metalických barev).

Barevné folie

Základní odstíny

Mezi základní odstíny patří několik stovek pastelových a metalických barev. Přináší široké možnosti využití pro osobní nebo firemní vozy. Stejně jako ostatní barevné fólie umožňují instalaci na celou karosérii i její části (kapota, střecha, dveře, zrcátka a další).

Speciální odstíny

Velice moderní jsou matné nebo perleťové barvy (především bílá perleť) a karbonové folie imitující ušlechtilé uhlíkové vlákno. V tomto případě se jedná o fólie s výrazným účinkem na okolí a je pouze na majiteli auta, do jaké míry chce být extravagantní.

Ochranné fólie

Folie na karosérie jsou zejména designovou záležitostí, ale plní také funkci ochrany autolaku. Po demontáži polepu totiž zůstává lak v původním stavu bez jakéhokoliv opotřebení.

Speciálně pro ochranu laku se vyrábí čiré folie v různých tloušťkách (až 360 mikronů) a s vysokou účinností na extrémně namáhané části vozu. Tyto auto fólie zajistí především 100% ochranu laku karosérie na přední části před odlétávajícími kamínky.

Reklamní folie

Velkou skupinu 3D autofolií tvoří reklamní polepy firemních aut. Díky digitální technologii lze totiž jakýkoli motiv převést a nalepit na karosérii. Tyto fólie proto využívají především firmy pro reklamní účely.

Není ale výjimkou, že se i na běžné vozy aplikují různé motivy – od rychlých pruhů přes fotografie až po grafické motivy jako např. maskáčový vzor.

Pro tento druh fólie zkrátka není nic nemožné. Základem je však kvalitní příprava grafických podkladů. Rozhodně nestačí najít nějaký obrázek na internetu a ten dát na auto. Odborné firmy ale obvykle mají k dispozici grafiky a specialisty, kteří vaše přání přemění na jazyk srozumitelný počítači, vytisknou jej, vyříznou a požadovaný vzor nalepí.